Aparat tworzy nowy standard szeroko pojętego treningu wibracyjnego i otwiera nowe pola dla jego zastosowań ze względu na prostotę obsługi, bezawaryjność, cichą pracę, małe wymagania lokalowe i niskie zużycie energii.

Jego walory doceniono już w ojczyźnie fitnessu – Stanach Zjednoczonych, gdzie SWBV zdobywa coraz większe uznanie. Wiele ośrodków rezygnuje z tradycyjnych platform wibracyjnych i przechodzi na nową technologię – stara odchodzi do lamusa!
Postęp jest nieubłagany!

Zachęcamy do osobistego zapoznania się z zaletami i możliwościami Standingmate!


Patforma Wibracyjna

Działanie standingmate
Kosmetyka:
Standingmate poprawia krążenie krwi i obieg limfy, wzmacnia włókna kolagenowe. Powoduje redukcję cellulitu, zmieniając strukturę tkanki tłuszczowej. Pobudzane są również niewielkie mięśnie twarzy, co daje efekt liftingu np. obwisłych mięśni przyżuchwia, szyi itp.

Detoksykacja - Odchudzanie:
Ćwiczenia z wykorzystaniem Standingmate poprawiają funkcjonowanie jelit, układu limfatycznego i stymulują przepływ lipidów co z kolei przyspiesza transfer tłuszczów jako źródła energii wykorzystywanego podczas treningu. Powoduje to szybsze wydalanie złogów i toksyn z organizmu a także zapobiega dalszemu ich gromadzeniu, czego rezultatem jest ubytek tkanki tłuszczowej.

Rehabilitacja:
Standingmate zapobiega osłabieniu mięśni na skutek braku ruchu podczas rekonwalescencji po różnego rodzaju zabiegach. Poprawia krążenie, stymuluje tkankę łączną, przyspiesza usuwanie toksyn, co ogółem znacznie wpływa na przebieg rehabilitacji i szybszy powrót do pełni sił.

Odnowa / Odmładzanie:
Standingmate wspomaga wydzielanie hormonów pochodzenia mózgowego. -serotonina (hormon szczęścia) poprawia samopoczucie -neurotrofina stymuluje procesy mózgowe / uczenie się -testosteron (hormon męski) , HGH , IGF-1 utrzymują organizm w aktywności oraz wspomagają system immunologiczny. Następuje ogólna poprawa krążenia , przemiany materii, wzrasta elastyczność i siła stawów .Można mówić o ogólnym opóźnieniu procesów starzenia się organizmu, takich jak artretyzm, cukrzyca, choroby serca, bóle pleców itp.


Podsumowanie:
W ciągu wielu lat badań udowodniono, że ćwiczenia wibracyjne całego ciała (WBV- Whole Body Vibration) mogą zastępować różnorakie ćwiczenia aerobowe. Efekty tych badań – w postaci wielu opracowań naukowych z dziedziny medycyny, fizjologii, fizykoterapii, sportu profesjonalnego i fitness – zaowocowały pod koniec XX wieku, pojawieniem się nowej technologii urządzeń wibracyjnych tzw. SWBV (Sonic Whole Body Vibration)

Słowo "sonic" nie odnosi się w tym wypadku do częstotliwości drgań a do sposobu ich generowania. Odbywa się to mianowicie za pomocą "drivera" dźwiękowego o budowie podobnej do głośnika. Twórcy tej technologii mówią więc o tzw. "napędzie indukcyjnym".

To innowacyjne rozwiązanie pozwoliło wyeliminować wszystkie mankamenty tradycyjnych urządzeń wibracyjnych, czyli:
* konieczność przyjmowania podczas treningu różnych pozycji oraz wykonywania dodatkowych ćwiczeń i ruchów w celu pobudzenia poszczególnych grup mięśniowych
* brak możliwości uzyskania drgań poniżej 20 Hz (najbardziej efektywnych treningowo)
* niestabilna częstotliwość wibracji
* duże ryzyko urazów dla ćwiczącego
* zużywanie się elementów mechanicznych wskutek tarcia (łożyska ,krzywki itp)
* ogólna szybka degradacja i zużycie aparatu

Standingmate pojawił się na rynku pod koniec 2007 r. jako produkt najnowszej - II generacji SWBV.